PROFÍCI VE VAŇKOVCE

Marco Turini

Marco se narodil v Toskánsku v roce 1973 a od dětství četl a kreslil komiksy. Vystudoval uměleckou školu ve Florencii a toužil stát se profesionálním komiksovým kreslířem. Nejdříve začal sklízet úspěchy se svými kresbami žen a ženských těl - dostal nabídku pravidelně publikovat v různých časopisech (např. v italském časopise Selen a v amerických Eros Comix, NBM).

Číst více

BOF (Bohumil Fencl)

Absolvoval Střední odbornou školu výtvarnou Václava Hollara v Praze a poté Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, od sametové revoluce je na volné noze. Jeho komiksová tvorba na začátku 90. let cílila na všechny věkové kategorie – do časopisu Čtyřlístek přispíval cyklem o dětském pátrači Binkym, pro Kometu, určenou o něco starším čtenářům, kreslil kriminálně-parodickou sérii Mr. Sweet, manhattanský detektiv a krátce připravoval i decentně erotickou řadu Sheila.

Číst více

Dan Černý

Absolvoval Vyšší odbornou školu filmovou ve Zlíně, v současnosti působí jako výtvarný pedagog a kreslíř na volné noze. V roce 2001 vytvořil postavu Fanouše, nevlídného jedenáctiletého génia, který loví paranormální havěť všeho druhu. Jeho krátké příběhy Černý nejprve publikoval v řadě fanzinů a časopisů, v současnosti už jsou na pultech knihkupectví tři alba s tímto hrdinou: Továrna zkázy, Tři úkoly pro Klytoru a Po záhadných stopách tajemna.

Číst více

Jiří Grus

Absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze (ateliér klasických malířských technik). Jako komiksový autor debutoval už v roce 1991 ve slovenském časopise Bublinky, od roku 1999 pravidelně publikuje v domácích komiksových periodikách. Na Mezinárodním festivalu komiksu v Lodži získal v letech 2000 až 2002 tři ocenění a pravidelně si odnáší českou komiksovou cenu Muriel pro nejlepšího kreslíře.

Číst více

Jiří Zimčík

Během svého pestrého života vystřídal řadu povolání, z nichž většina byla spojena s knihami. Komiksy otiskl v antologiích Inseminátor, Kontraband ad., prosadil se též v komiksových publikacích v Itálii, Rumunsku a na Ukrajině. Věnuje se tvorbě papírových obrazů a časopisecké i knižní ilustraci. Pro album V salonu barokních dam zpěvačky Radůzy vytvořil komiksově laděný booklet. Spolupracuje s Českou televizí, pro niž připravil titulky k seriálům Vzhůru dolů a Na houby.

Číst více

LUCIE LOMOVÁ

Absolvovala dramaturgii na Divadelní fakultě Akademie múzických umění, krátce působila v šumperském divadle, poté odešla na volnou nohu a začala se věnovat kreslení. Od roku 1989 deset let psala a kreslila dětskou sérii Anča a Pepík, která se objevovala v časopise Čtyřlístek a následně vyšla souborně ve třech svazcích. Postupně se však autorka začala věnovat také tvorbě pro starší čtenáře.

Číst více

Pavel Čech

Malíř, ilustrátor a tvůrce autorských knížek. Jeho malířská tvorba má kořeny především v knižní ilustraci (počínaje Gustavem Dorém či Zdeňkem Burianem a konče Jiřím Trnkou nebo Karlem Frantou) a je též inspirována dílem Jaroslava Foglara. Čechova obrázková kniha O zahradě byla přeložena do angličtiny, francouzštiny chorvatštiny a slovinštiny, překladů se dočkaly i jeho knížky O čertovi (italština) nebo Dobrodružství pavouka Čendy (ruština).

Číst více

Renáta Fučíková

Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (ateliér ilustrace a užité grafiky). Zabývá se ilustrováním dětských knížek i tvorbou autorských obrázkových publikací. Svými komiksovými adaptacemi klasických příběhů (Chaucerovy a Boccacciovy povídky, Vernovy, Dickensovy a Twainovy romány) přispívala do časopisů Čtyřlístek a Mateřídouška, dvě samostatné komiksové adaptace klasiky (Bruncvík, Pinocchio) publikovala v edici Ilustrované sešity.

Číst více

Tomáš Chlud

Absolvoval Střední školu uměleckých řemesel v Brně a několik semestrů na FAMU v Praze (katedra animované tvorby). Adaptací dvou balad se podílel na komiksovém zpracování Erbenovy Kytice a podle scénáře Denisy Kirschnerové nakreslil album Šmankote!!! s Hurvínkem v hlavní roli. Souborně vydal i svou autorskou sérii Kája a Filip o drobných příhodách dvou sourozenců, které původně vycházely v měsíčníku Svět pohádek.

Číst více

Tomáš Kučerovský

Absolvoval Fakultu architektury VUT v Brně. Sedm let pracoval jako hlavní grafik v herní společnosti, v současné době se věnuje se tvorbě knižních obálek, ilustrování časopisů, návrhům plakátů, storyboardům ap. Jeho krátké komiksy se objevily také v magazínech a antologiích v Polsku, Makedonii, Itálii, Singapuru, Belgii nebo Japonsku. Opakovaně obdržel českou komiksovou cenu Muriel za nejlepší krátký příběh.

Číst více

Vladimír Tučapský

Vystudoval Učňovskou školu knihkupeckou v Luhačovicích, pracoval jako knihkupec, kolektor geologického průzkumu, zahradní dělník, jevištní technik a zaměstnanec Muzea Zdeňka Buriana ve Štramberku, v současnosti je na volné noze. Od roku 1983 produkoval krátké experimentální komiksy, které pak v počtu deseti až dvaceti kusů šířil mezi své přátele a známé. V dobách, kdy ještě nikdo nebral komiks jako seriózní tvůrčí disciplínu, se pouštěl do odvážných výtvarných i scenáristických experimentů.

Číst více

© ECE Projektmanagement Praha s.r.o.